Goffman post FB -01 (1)- מוקטן
רועי גופמן

רועי גופמן

להכין את הבית לפני המכירה – השקעה שמחזירה את עצמה

נכנסתם פעם לדירה שרציתם לקנות ואחרי מספר דקות נמלטתם במהירות וכל מה שרציתם היה רק לברוח מהמקום כמה שיותר מהר? בדרך חזרה הביתה ניסיתם לשחזר למה נהגתם כך. הרי לפני כן וידאתם שהדירה נמצאת במיקום מצוין, שהיא עונה על כל הפרמטרים שלכם ואפילו שהמחיר עומד בתקציב שלכם. אבל משהו בדירה לא היה נראה לכם. רק כשהגעתם סוף סוף הביתה, אחרי שיצאתם מהרכב פתאום נפל לכם האסימון.

הדירה הייתה מלוכלכת, חלק מהקירות היו נראים דהויים ובאופן כללי הדירה הייתה נראית במצב מוזנח, כאילו שנים אף אחד לא התייחס לבית. חלק מלקוחותיי סיפרו לי שלא פעם הם חוו חוויה כזו בתור קונים ולכן בתור מוכרים הם החליטו שלא לחזור על הטעות הזו שוב. יחד איתם, ובעקבות הנסיון המשמעותי שלי בתור משווק נדל"ן, גיבשתי איתם מספר טיפים שנועדו לסייע לכם להכין את הבית לפני המכירה:

  • סדר זו לא מילה גסה – בית מבולגן הוא בית שנראה מוזנח. גם אם הבית יוקרתי, במיקום נהדר והמוכרים הם אנשים נחמדים, בסופו של דבר כאשר קונים פוטנציאליים נכנסים לבית מבולגן, תהיו בטוחים שהראש שלהם כבר לא חושב על העסקה בשום צורה, אלא רק על הבלגאן וחוסר הסדר שיש בבית באותו הרגע. כך, במקום להצליח לשוחח על פרטי הנכס, להחליף פרטים ולהגיע לעסקה, אתם תהיו עסוקים בלנסות להחביא פריטים וחפצים שמסתובבים ברחבי הבית.
  • צבע, צבע, צבע – אפשר לחשוב על צבע כמו על איפור. הוא מסתיר את הקמטים הקטנים שאף אחד לא אמור לראות, יוצר משטח חלק ובאופן כללי גורם לכל המראה להיראות צעיר בכמה שנים. בדיוק כמו במקרה של סדר, גם במקרה של צבע טאץ' קטן של צבע יכול להיות ההבדל בין בית שנראה רענן, מבריק ומזמין, ובין בית שנראה מוזנח, ישן ולא נעים. אז אל תתביישו, קחו שפכטל, דלי וצבע והתיזו קצת על הקירות לקבלת מראה רענן ומזמין לבית.
  • שקעים ותיקונים – לכל אחד מאיתנו זה קרה. עם הזמן, הבלאי והשימוש בבית גורמים לשחיקה בתשתיות. זה בסדר, זה טבעי וזה קורה לכל אחד אבל אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם סיכויים כמה שיותר גבוהים למכירת הבית, רצוי מאוד לוודא שכל התשתיות בבית תקינות ופועלות ושאין שום תקלה פוטנציאלית. כך למשל, כדאי לראות שכל השקעים נמצאים במקומם, שהמים בברזים זורמים ללא בעיה ושהחימום ומיזוג האוויר עובדים ללא בעיה. מדובר במספר שעות של וידוא התשתיות בבית שיכולות להיות ההבדל בין עסקה מוצלחת לעסק שעומד מספר חודשים בלי שיהיו לו רוכשים שמעוניינים בו.
  • אור ומרחב – סידור נכון נותן המון. כן חברים נצלו את המרחב בדירה. לא צריך להיות מעצב/ת פנים על מנת לייצר מקום. תוציאו רהיטים מיותרים שחוסמים את המעבר, תפתחו חלונות ותייצרו זרימת אוויר נעימה.
  • בעלי חיים – לרובנו יש כלבים, חתולים או כל בעל חיים אחר בבית. הם כבר חלק מהמשפחה וכל אחד שנכס רוצה ללטפם. אז זהו, לפעמים לקונה יש פחד מכלבים ולגברת יש אלרגיה לחתולים. הדבר האחרון שתרצו זה שהקונה הפוטנציאלי שלכם יתעסק בלהתחמק מהחיית מחמד שלכם. ברבע השעה הקרובות תכניסו אותם לחדר.

לסיכום, תיזכרו בכל הפעמים שאתם בעצמכם רציתם לחתום על עסקה לקניית בית והחלטתם לוותר בגלל המצב של הנכס. לפעמים ההבדל היחיד הוא יום אחד, קצת מחשבה והכנה איכותית של הבית לפני המכירה.

אכפת לנו, שתרוויח יותר.

רועי גופמן

ייעוץ, יזמות ושיווק נדל"ן

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן