כפר גנים ג מוקטן
רועי גופמן

רועי גופמן

על כפר גנים ג׳ – איך השכונה שהתחילה כשדות פרדסים הפכה לשכונה היקרה ביותר בעיר?

פתח תקווה ידועה כמובן כאם המושבות. אחת הערים הוותיקות בארץ נחשבת לסמל של התיישבות ובמידה רבה היא עיר היסטורית לכל דבר ועניין. אבל גם בעיר עם מורשת כל כך עתיקה, ההתחדשות אינה נפסקת. אחת השכונות שמבטאות זאת בצורה הטובה ביותר היא שכונת כפר גנים ג'. אז מדוע כפר גנים ג' נחשבת לאחת השכונות הטובות בפתח תקווה, ואף בישראל כולה ומה הופך אותה לכל כך מיוחדת? איך השכונה שהתחילה כשדות פרדסים הפכה לשכונה היקרה ביותר בעיר? כיועץ נדל"ן שמתמחה בשכונה אכפת לי שתדעו למה. הנה כמה סיבות:

האוכלוסייה

כמו בהרבה מקרים, הכל מתחיל באנשים. כפר גנים ג' מצטיינת בעירוב של אוכלוסיות. לצד משפחות צעירות יש משפחות בשכונה שהחליטו לשפר דיור, וכל זאת מבלי לזנוח את הגיוון האנושי. השכונה מצטיינת בגיוון אנושי יוצא דופן ובדו קיום ורוגע בין חילונים, דתיים וכל מה שביניהם. זה אולי לא מפתיע שמשפחות רבות בחרו לגור בשכונה, וזאת לאור העובדה שמדובר בשכונה שקטה במיוחד, הכוללת גינות חמד, גני שעשועים וכמובן מוסדות חינוך ברמה גבוהה, מה שתואם במיוחד את אופי הגילאים בשכונה, המתאפיינת במשפחות צעירות ואיכותיות, לרוב בגילאי 30 עד 40 אשר בחרו להקים את משפחתם בשכונה. לכן, עוד לפני הכל האוכלוסייה של השכונה היא בין היתר מה שגורם לה להיות מבוקשת במיוחד.

האוכלוסייה בשכונה, וכן המיקום המנצח שלה תורמים לכך שגם אופי הבנייה בשכונה מתאפיין בסטנדרט יוקרתי ואיכותי. רבים מבתי השכונה נבנו בשנים האחרונות, בתקנים המתקדמים ביותר ותוך הקפדה על סטנדרטים הומוגניים בלתי מתפשרים של איכות ושל בנייה המעידים על איכות השכונה ועל הסטנדרטים בה. אלו הובילו לכך שכמעט ולא נותרו קרקעות נוספות לבניה, מה שתורם רבות לביקוש לדיור בשכונה, ועל כן גם למחירים בה, שאינם זולים בהכרח. אך כמו במקרים רבים נוספים, יש תמורה לכל שקל.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

כפר גנים ג' ממוקמת במרכזה של פתח תקווה, ובמרחק נסיעה קצר מכבישים ראשיים ומרכזיים המובילים למרכזי תעסוקה גדולים. כך, תושבי השכונה יכולים ליהנות מהטוב של כל העולמות. מצד אחד, המיקום במרכז פתח תקווה מאפשר למשל גישה מהירה במיוחד לשירותי רפואה מהטובים בארץ, כפי שאלו מסופקים במרכז הרפואי רבין ובבית החולים שניידר, אחד מבתי החולים לילדים המובילים בעולם. בנוסף, תושבי השכונה נהנים מקרבה לקניון גנים הממוקם ממש במרכז השכונה וכולל מגוון רחב של חנויות ומסעדות המתאימות לכל אחד ואחת, והכל במרכז הליכה. מצד שני, הקרבה לצירי תנועה ראשיים ומרכזיים מאפשרים לצאת בקלות ובמהירות מהעיר, מרכיב חשוב במיוחד עבור אלו מתושבי השכונה שעובדים בתל אביב, באזור הבורסה ברמת גן ואף באזורי תעשייה נוספים, כגון קריית אריה. אלו מתווספים לעובדה שהשכונה נמצאת בצמידות לגני תקווה וקריית אונו (ערים חזקות גם הן), ובהשוואה לשכונות אחרות בעיר מאפשרת 2 יציאות מרכזיות מהעיר, לרבין ומשם ל-471 ממערב, וממזרח דרך רחוב העצמאות ומשם ליד הבנים ולכביש 40, כביש 6 וכמובן 471 גם כן.חינוך וקהילה

כפר גנים ג' מתהדרת בחיי קהילה מהמעלה הראשונה. בין אם מדובר במגוון הרב של גני הילדים, בתי הספר היסודיים ובתי הספר התיכוניים שקיימים בשכונה ובין שמדובר בשירותים נוספים כגון תנועות נוער ומתנ"סים, החיבור בין המרקם העירוני המוצלח של השכונה לחיי הקהילה התוססים מהווה ללא ספק אבן שואבת לרבים המעוניינים לשלב בין חיי משפחה לחיים נוחים בעיר.

כל אלו, הופכים את השכונה לאחת המבוקשות בפתח תקווה, ולא לחינם.

אכפת לנו, שתרוויח יותר.

רועי גופמן

ייעוץ, יזמות ושיווק נדל"ן

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן