תמונה בית חכם
רועי גופמן

רועי גופמן

בתים חכמים – העתיד כבר כאן

משווק נדל"ן חכם ומעודכן חייב להבין גם במגמות עדכניות ובהתפתחויות טכנולוגיות שמתחוללות ממש אל מול עינינו. אחת ההתפתחויות הכי משמעותיות בשנים האחרונות היא הופעתם של הבתים החכמים.

אז מה זה בדיוק בית חכם? כיום, עם התפתחות ה"אינטרנט של הדברים", בית חכם הוא כזה שבו מערכות שונות בבית מחוברות לאינטרנט, וכך ניתן לשלוט בהן מרחוק. דוגמא אחת מוכרת במיוחד היא חיבור של דוד המים לרשת, ומתן אפשרות לחימום המים מרחוק, עוד טרם ההגעה לבית. דוגמא נוספת ורווחת היא חיבור מערכת המיזוג לאינטרנט ומתן אפשרות לשלוט במזגן באמצעות אפליקציה ישירות מהטלפון ואף רחוק מהבית.

בנוסף על אלה, בית חכם מאפשר שליטה בעוד מגוון פונקציות ואפשרויות ברחבי הבית, כולל במערכות התאורה, התריסים, ההשקיה ומערכות הסאונד והטלוויזיה הביתית. כמו כן, בבתים חכמים כבר היום מותקנות אפשרויות לשליטה מרחוק במגוון נוסף של מערכות, כגון האזעקה ומכשירים במטבח או מכונת הכביסה.

איך זה עובד בדיוק? אחת האפשרויות היא ניהול של חלק מהממשקים באמצעות אפליקציות המאפשרות שליטה מרחוק במוצרים. אפשרות נוספת היא הגדרה מראש שבעת פעולות מסויימות המערכות יפעלו או יפסיקו מלפעול. כך למשל, אפשר להגדיר כי עם החזרה הביתה התאורה תידלק או שהתריסים ייפתחו, בהתאם לחיישנים המזהים את התנועה בבית.

אך כיצד מגמה זו, שללא ספק משפרת את איכות החיים ואת חווית השהות בבית, משפיעה על שוק הנדל"ן עצמו? כבר היום, יותר ויותר בתים בישראל הופכים לחכמים ובמהלך 2020 חל גידול של כ-30% במספר הבתים בישראל שהופכים לחכמים, וזאת בנוסף לגידול שחל כבר במהלך 2019 של 25%. כלומר, אין ספק שיותר ויותר אנשים מעוניינים לגור בבית חכם ויותר ויותר אנשים מעוניינים לשלב פיצ'רים חכמים בתוך הבית שלהם.

השילוב יכול להיעשות עוד במעמד רכישת הבית או לאחר מכן, אם תרצו לשלב מערכות כאלו ואחרות במסגרת הבית שכבר קניתם. חשוב לזכור שהתקנה של מערכת כזו באופן עצמאי עשויה להגיע לעלויות של עשרות ולפעמים מאות אלפי שקלים. לכן, יש חשיבות גבוהה בליווי של יועץ נדל"ן איכותי, המחובר לכל החידושים והפיצ'רים הכי עדכניים כדי שיוכל ללוות אתכם לא רק במהלך הרכישה אלא גם בחיבור לאנשי מקצוע איכותיים שיוכלו להוזיל עבורכם את עלויות התאמת הבית לעידן המודרני.

כמו כן, חשוב לזכור שלצד ההשקעה המשמעותית ביצירת בית חכם, השקעה זו עשויה להניב רווח משמעותי. ככל שסטנדרט הבנייה הולך לכיוון של בית חכם, לקוחות המטמיעים כבר היום בביתם מערכות חכמות בעצם מקדימים את המאוחר ויכולים להביא לעליית ערך משמעותית של הבית שלהם. 

אז בקיצור, תמיד חלמתם למחוא כפיים ולכבות את האור מהמיטה? זה כבר לא חלום.

אכפת לנו, שתרוויח יותר.

רועי גופמן

ייעוץ, יזמות ושיווק נדל"ן

שתפו את הפוסט

דילוג לתוכן